pozycjonowanie stron - Jak pozycjonować

Tanie pozycjonowanie Warszawa

E-marketing na Instagramie


Instagram, jako jedna z najbardziej popularnych stron społecznościowych, jest używany zarówno do autokreacji, jak i autopromocji. Bardzo często zdarza się, że niektóre z bardziej wpływowych profili reklamują dane produk

pozycjonowanie stron - Jak pozycjonować Tanie pozycjonowanie Warszawa
ty, poprzez jego lokalizację na zdjęciach. Te najbardziej wypromowane profile są używane przez przedsiębiorstwa właśnie do reklamowania ich produktów. Dzieje się tak dlatego, że jeśli osoba, która jest podziwiana i wyznacza pewne trendy w danym środowisku, poprzez zachwalenie jakiegoś produktu zachęca do jego kupna osoby obserwujące ten konkretny profil na Instagramie. Na tej platformie internetowej można także zachwalać i promować swoje własne produkty.



Początki internetu i e-marketingu


Początki internetu oraz e-marketingu są ściśle ze sobą powiązane, dlatego że bez internetu e-marketing byłby niemożliwy. Promowanie stron internetowych zaczęło się wraz z rozwojem wyszukiwarek internetowych. Podczas początków internetu pozycjonowanie i e-marketing było znacznie łatwiejsze niż obecnie. To dlatego, że używane kody oraz algorytmy były prostsze w porównaniu ze sposobami używanymi przez wyszukiwarki dzisiaj. Algorytm odpowiadający za prezentowanie wyników na odpowiednich pozycjach analizuje nawet kilkaset aspektów strony i system ten ulega nieustannym modyfikacjom. Sam termin „pozycjonowanie” pojawił się w użyciu w około 2002 roku, przedtem do określenia tego typu działań mających wpływ na wyniki wyszukiwania nazywano z angielskiego „web positioning”.


Pozycje płatne są oznaczone jako takie

Osobnym pomysłem jest wprowadzony przez Overture system, gdzie strony płacą wyszukiwarce kilka centów za każde kliknięcie, przy czym miejsca są licytowane – strona która daje więcej za kliknięcie znajdzie się wyżej na liście rezultatów. Pozycje płatne są oznaczone jako takie, razem z ceną. System ten jest korzystny dla właścicieli stron – płacą oni tylko za wejścia nie za wyświetlenia. Twórcy twierdzą, że jest on również korzystny dla użytkownika, gdyż tylko strony, które oferują coś użytecznego z danej dziedziny mogą sobie pozwolić na taką reklamę. Z drugiej jednak strony wiele użytecznych stron jest niekomercyjnych, a nawet przy stronach komercyjnych wyniki będą często nieoptymalne – np. na taką reklamę nie mogą sobie pozwolić strony, które mają niskie marże i oferują produkty po niskich cenach, a jedynie te, które mają wysokie marże i oferują produkty drożej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyszukiwarka_internetowa